Partners IN-PLUS

... Twoim partnerem w biznesie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

E-Płatnik ZUS i Nowy PŁATNIK PLUS

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Interaktywny Płatnik Plus to ostateczny etap wdrożenia nowego programu PŁATNIK. Spodziewany termin wdrożenia to IV kw. 2015r.

Nowy program umożliwia pobieranie danych zapisanych na kontach płatnika i ubezpieczonych
w ZUS oraz aktualizowanie na ich podstawie kartotek zarówno płatnika jak i ubezpieczonych.

W celu przechowywania danych pobranych z ZUS, kartoteki zostały odpowiednio poszerzone, prezentując niewidoczne dotąd dane.

Zwiększony został zakres weryfikacji dokumentów oraz krytyczność błędów, w oparciu o dane pobrane z ZUS np:

  • niezgodność kodu tytułu ubezpieczenia pomiędzy dokumentem zgłoszeniowym,
    a dokumentami rozliczeniowymi.
  • złożenie dokumentu rozliczeniowego, dla ubezpieczonych wcześniej wyrejestrowanych (nie dotyczy kodu 3000 0 0)
  • wyrejestrowanie ubezpieczonego dla którego nie wysłano poprawnego dokumentu zgłoszeniowego.
  • itd

Dodana została możliwość pobierania statusu dla dokumentów, po przetworzeniu ich przez ZUS.

Wprowadzone zostały zmiany w sposobie wysyłania dokumentów.

Zmodyfikowano obecny kreator tworzenia dokumentów ZUS RMUA, umożliwiając tworzenie dokumentów miesięcznych oraz rocznych.

Do ostatecznego wdrożenia programu płatnicy powinni przygotować się już dziś. Zwlekanie z wyprowadzeniem nieprawidłowości w ZUS, może w konsekwencji spowodować niemożność wysłania dokumentów rozliczeniowych. W tym celu najlepiej skorzystać z z dedykowanej między innymi płatnikom składek platformy PUE, za pomocą której możemy zweryfikować dane naszych pracowników oraz zaktualizować kody tytułów ubezpieczenia.

Zobacz więcej:  http://pue.zus.pl/platnik

Szkolenia ZUS program "Płatnik" - obsługa programu, aktualizacja kartotek, przygotowanie i wysyłanie dokumentów do ZUS - szkolenie indywidualne w siedzibie firmy zamawiającej, na bazie danych firmy, dostępne dla płatników, dla których weryfikacja dokumentów znajduje się na poziomie B i C, czyli płatników posługujących się Interaktywnym Płatnikiem Plus (IPP).

 

Uwolnij się od komputera stacjonarnego.

E-płatnik to alternatywne rozwiązanie dla znanego już PŁATNIKA. Jego ogromnym atutem jest mobilność. E-płatnik obsługuje firmy rozliczające do 100 ubezpieczonych. By móc korzystać z tej formy tworzenia i przesyłania do ZUS dokumentów ubezpieczeniowych, wystarczy nam dostęp do internetu oraz aktywny profil na PUE. Dokumenty możemy przygotować na podstawie danych z ZUS, które są dostępne na naszym profilu. Umożliwia nam to kreator tworzenia nowych dokumentów, na podstawie dokumentów przekazanych za miesiące poprzednie. Możemy także tworzyć dokumenty samodzielnie, wykorzystując aktualną listę ubezpieczonych. Dodatkowo do przesyłania dokumentów rozliczeniowych zamiast podpisu kwalifikowanego, który jest odpłatny, możemy użyć całkowicie bezpłatnego profilu zaufanego dostępnego na platformie e-puap.

 

Oferujemy pomoc przy założeniu konta oraz nadawaniu i uzyskiwaniu upoważnień.

Dowiedz się więcej. Skontaktuj się z nami dzisiaj  >>>

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów firma PARTNERS IN-PLUS przygotowała specjalną ofertę szkoleń indywidualnych, z zakresu obsługi instrumentów elektronicznej wymiany danych z instytucjami administracji publicznej, w tym pomocy przy rejestracji na platformach e-puap i pue oraz instruktarzu w zakresie obsługi konta płatnika w ZUS, weryfikacji kartotek ubezpieczonych, oraz wysyłania korespondencji przez e-puap.

Dowiedz się więcej. Skontaktuj się z nami dzisiaj  >>>

 

No images

Zamów Comarch ERP Optima w modelu usługowym

Zamów Comarch ERP e-Sklep

Pobierz demo Comarch ERP Optima, najlepszy program dla firm, łatwy w obsłudze i zgodny z przepisami

zamów Automatyczny backup

Reklama Partners IN-PLUS